23 фев 2024 : ROBERT TRUJILLO в новом видео APOCALYPTICA

Apocalyptica

« How Far »

Apocalyptica "How Far" Год

Symphonic Metal

1How Far (feat. Marta Jandová)
2Quutamo
3En Vie (feat. Manu)
4Wie Weit (feat. Marta Jandová)
5Apocalyptica Player Software
Eicca Toppinen - cello
Paavo Lotjonen - cello
Perttu Kivilaakso - cello
Mikko Siren - drums
release date: 23.02.2005

All Tracks: Music: Eicca Toppinen//Reckorded at Susi Studios Finland & Planet Rock Studios, Germany// Producer: Apocalyptica (Eicca Toppinen, Perttu Kivilaakso, Paavo Lotjonen)//Engineered by Apocalyptica. Drums engineered by Christian Bader// Mixed by Stefan Glaumann at Toytown Studios Stockholm// Mastering: Svante Forsback at Attic Mastering// Published by Universal Music France/ Harmageddon Publishing Ltd. // Drums and percussion by Mikko Siren/ Programming by Mikko Siren and Eicca Toppinen// Apocalyptica Management: Halbe Miete Management

Track 1 & 4: Lyrics: Marta Jandova// Lyrics Recorded at Audiostar Germany// Vocals engineered by Udo Rinklin// Published by Universal Music France / Harmageddon Publishing Ltd // Edition Tonkopf/ EMI Music Publishing Germany // Marta Jandova arrears by courtesy of Die Happy and Gun Record Musikproduktions GmbH / Marta Jandova Management: Andreas Walser for Extratours Konzertburo // http://www.diehappy.de // Track 3: Lyrics by Manu Lanvin // Emmanuelle Monet appears by courtesy of Dolly and Warner Music France // Emmanuelle Monet Management: Oliver Vallon // http://www.dolly-friends.com

www.apocalyptica.com
www.universal-rock.de

Photography: Ralf Strathmann Design: Dirk Rudolph

P & C 2005 Universal Music Domestic Division, a Division of Universal Music GmbH.
1. How Far

My life is a circle
No beginning and no end
It's always repeating
A trail I defend

A misunderstanding
That can't be erased like a file
I've got all I wanted
But still I'm not satisfied

How far will I go to and search my respect and my pride
How long will I lie to myself abСкрыть/показать